Готуємося до школи

В  родині майбутній школярик – це хвилюючий та радісний момент, але разом з тим — це ще одне випробування для батьків. Адже так хочеться обрати для дитини найкращу школу, комфортні умови навчання і найголовніше — хорошого вчителя.

У законах України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту», зазначено, що прийом до 1 класу загальноосвітнього навчального закладу починається, як правило, з 6 років.  У пункті 1.4 Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 29 липня 2009 р. № 20 наголо­шено: «Не допускати прийом до школимолодше 5 років 8 міся­ців».           ( станом на 1 вересня)

Прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється  відповідно до інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України “Щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів” від 14.02.2015  №1/9-71      Переглянути… , а також відповідно до території обслуговування (вул. Льотчиків-визволителів, Куличівка, пров. Промисловий, Б.Хмельницького, А.М. Горбача)

Консультація для батьків     Прочитати тут

В перший клас як в перший раз   Прочитати

vstup_do_shkoli3

Готуємося до школи

Ваша дитина йде в перший клас? Вона готова до школи? Щоб уникнути стресової ситуації, коли дитина приходить до школи вперше, знайомиться з вчителями,колективом учнів, новим розкладом дня, треба вже в 4-5 років готувати малюка до школи. Зараз існує багато дитячих розвивальних центрів, де дитину навчать спілкуванню з іншими дітками, навчать гарно малювати, співати,читати та рахувати, але й батьки,як ніхто інший, повинні займатися з дитиною, щоб вона була психологічно готова до школи і мала елементарні навички навчання. Для цього існує багато методик, учбових тренажерів, книг, розвиваючих ігор та конструкторів, наборів для творчості, різноманітної канцелярії та інші.

Що ж повинна знати й вміти сучасна дитина в 6-7 років? Приведемо приблизний перелік тих навичок і умінь, які потрібні малюку для комфортного перебування у школі:

1. Дитина повинна вміти уважно слухати

2. Дитина вміє називати своє ім’я та прізвище

3. Вона знає свій вік

4. Дитина знає свої адресу, місто та країну де живе

5. Дитина знає ім’я та по-батькові своїх батьків, їх професії

6. Дитина вміє відрізняти свійських та диких тварин, може їх назвати, знає птахів, риб

7. Знає пори року та природні прикмети,явища,знає місяці року,дні тижня,знає поняття :ранок,день,вечір,ніч

8. Вміє назвати овочі,фрукти,ягіди,дерева,квіти

9. Відрізняє транспортні засоби

10. Відрізняє одяг, взуття

11. Дитина вміє складно розповісти віршики,казку,відгадувати загадки

12. Вміє відрізняти елементарні геометричні фігури

13. Орієнтується в просторі,знає поняття вперед=назад,ліворуч=праворуч та ін.

14. Вміє читати по складах

15. Вміє рахувати до 10 та зворотньо

Дітки всі різні, хтось раніше засвоює матеріал, для когось потрібно більше часу для навчання. У школі навчать всьому, але готувати маленьку дитину до навчання та спілкування треба заздалегідь.