Новини

А над світом українська вишивка цвіте

Вишиванка – особлива національна традиція українців. У третій четвер травня люди відзначають Всесвітній день вишиванки. Це свято покликане не лише зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, а й сприяти єдності та культурному відродженню нашого народу.

З цієї нагоди 21 травня була проведена година спілкування «А над світом українська вишивка цвіте» для учнів 10 класу класним керівником Скакальською О.В. на платформі Zoom. Мета заходу – розширити знання ліцеїстів про вишиванку як вид мистецтва, про її значення у житті українців, про символізм вишитого рушника та сорочки, виховувати любов до національних традицій, почуття національної гордості, духовну потребу берегти її як сімейний скарб, як оберіг, сприяти розвитку естетичного смаку та творчого мислення. Іскра Діана та Чоповська Аліна розповіли про історію святкування Всесвітнього дня вишиванки. Барбенчук Валерія, Мелих Дарія, Нагребельна Каріна та Чорнобай Емма  підготували багато відомостей про стиль крою та вишивання сорочок, розповіли про традиції та особливості візерунків, а також активно обговорили значення та символіку вишиванок різних регіонів України. Било Сергій, Гаврилюк Віктор, Жабчик Микола, Каняєв Вадим, Сандуляк Богдан та Середюк Олександр підготували цікаві факти про вишиванку.

Вишиванка – національна святиня, яка несе в собі духовне багатство, високу мудрість і нерозривний зв’язок багатьох поколінь. Отож, одіваймо вишиванки, гордімося ними та шануймо свої традиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.