Новини

Готуємось до навчального року, вдосконалюємо навчально-матеріальну базу, крокуємо до нової української школи

Хтось може пензлем, хтось-різцем

Поспілкуватися з Творцем,

Щоб ожили на полотні

Його творіння неземні…

                  І.Потій

    У Кременецькій  загальноосвітній  школі-інтернаті  26 серпня  відбулося відкриття кабінету  художньої культури.  Адже художня культура є невід’ємною частиною духовної культури людства. Вона відкриває людині шлях до прекрасного. Основа художньої культури – мистецтво, яке в художніх образах відображає дійсність, концентрує в собі головні особливості естетичного ставлення до світу. Мистецтво покликане виховувати художній смак людини, розвивати її здатність до творчості за законами краси.

Майже 2 роки над концепцією кабінету працювала вчитель образотворчого мистецтва Наталя Леонідівна Мартинюк. І ось результат – спільно з адміністрацією навчальної установи проект вдалося реалізувати.

На відкритті були присутні  гості:

професор, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської філології Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка Анатолій Вікторович Янков;

аматорський вокально-інструментальний ансамбль «Любисток», Кременецької школи мистецтв ім. Михайла Вериківського;

ветеран праці, вчитель образотворчого мистецтва школи-інтернату 1979 – 2005р.р. Кирилюк Ярослав Мар’янович.

Учні та працівники закладу з нетерпінням чекали відкриття нового навчального кабінету.

П. Анатолій Янков захоплений від побаченого з великою радістю подарував присутнім рядки своєї поезії, порівнював свій період навчання та умови, що створюються сьогодні молодим людям. Вчитель-пенсіонер Кирилюк Я.М. з хвилюванням згадував про працю в школі та позитивні зміни, які відбуваються сьогодні у навчальному закладі. Гурт «Любисток» виконав для присутніх твір В. Івасюка, світлина якого знаходиться в кабінеті.

Свої подарунки для кабінету художньої культури приготували колеги-педагоги. Так філологи декламували вірші Ліни Костенко, вчителі початкових класів читали вірші Ю.Словацького та І. Потія. Вчителі іноземної мови презентували твори художників для бібліотеки кабінету, вчителі математики та вихователі школи передали в кабінет об’ємні моделі знаменитих споруд світу.

Своїми враженнями від обладнання кабінету та його оформлення поділився випускник школи 2015р. Д.Нікіфорчук, студент Краківського університету.

Із давніх-давен мистецтво займало важливе місце у процесі формування особистості. Введення його до змісту загальної та професійної освіти завжди було пов’язане з прилученням людини до творчості та стимулюванням її до самовираження.

Мистецтво ж удосконалює здатність бачити, відчувати, споглядати.  Адже живопис, музика, театр, створюють такий комплекс засобів виразності, який дає свободу грі фантазії, уявленню. Мистецтво покликане виховувати художній смак людини, розвивати її здатність до творчості за законами краси.

Навчання художньої культури має базуватися на положенні: «Головне – не кількість інформації і набутих знань, а накопичення особистісного художньо-естетичного досвіду». Сподіваємось втілити це твердження у навчанні.

Нова матеріальна база з новим змістом, з новими ідеями допоможе створити нову українську школу, сприятиме розвитку особистості та її таланту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.