Новини

Історична пам’ять

Поняття «історична пам’ять» міцно увійшло в лексикон сучасних науковців. Сплеск інтересу до цього явища в Україні припадає на роки незалежності, що зумовлено світоглядним зіткненням діаметрально протилежних бачень її майбуття.

Із великою зацікавленістю до вивчення історії періоду Другої світової війни ставляться науковці різних країн. Так 1 жовтня 2018 року у м. Кременець прибула делегація істориків із далекої Австралії, що приймала участь у відзначенні пам’ятних роковин трагедії Бабиного Яру у Києві.

Їх цікавило бачення в подіях Другої світової війни історії різних соціальних, національних та гендерних груп. До цього історики Сіднею відвідали Мізоч на Рівенщині, Кам’янець – Подільський на Хмельниччині.

Про геноцид, масові вбивства, етнічні  чистки та депортації на українських землях в роки Другої  світової війни, злочини проти цивільного населення зокрема на Волині розповідали гостям  В.Мишко – вчитель історії, директор Волинського ліцею імені Нестора Літописця та Н. Тимощук – вихователь, науковий  керівник учнівських  наукових робіт Малої Академії наук  ліцею.

Керівник  австралійської делегації науковців, професор доктор історії Конрад Квірт із Сіднейського музею щиро дякував кременчанам за збережену пам’ять задля єднання народу навколо ідеї побудови в Україні правової Європейської держави.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.