Новини

Його ім’я носить наш заклад

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цього року  Україна відзначає 115 років від дня народження Уласа Самчука, прозаїка,  редактора, громадського діяча, який зазначав: «Хочу бути літописцем українського простору в добі, яку сам бачу, чую, переживаю».  Письменник у своїх творах (трилогія «Волинь», роман «Юність Василя Шеремети») прославив Кременеччину, рідний край.

Наукова конференція для учнівської і студентської молоді «Його ім’я носить наш заклад», круглий стіл за участю педагогів та науковців «Роль іменного закладу освіти у формуванні ключових компетентностей учнівської молоді», екскурсія в літературний музей – ряд заходів, які були проведені в Кременецькому ліцеї імені Уласа Самчука.

Доповідачі (учні та студенти з Рівного, Тернополя, Дубна, Тилявки та Кременця) підготували виступи про життєвий і творчий шлях У.Самчука або особистості, ім’я якої носить заклад.

Волинський ліцей імені Нестора Літописця  гідно презентували Конопацька Юлія, учениця 9-Б класу, та учитель української мови та літератури Романіна Тетяна Михайлівна.

У виступі «Нестор Літописець – батько української історії та словесності» дев’ятикласниця  повідомила, що 9 листопада ми  урочисто відзначаємо два свята: День української писемності та мови й День народження ліцею. Слухачі дізналися про відкриття школи-інтернату та реорганізацію закладу,  присвоєння власної назви Волинський ліцей імені Нестора Літописця.

Юлія проаналізувала життєвий і творчий шлях літописця, виділила, що провідний мотив «Повісті минулих літ» – захоплення героїчним минулим Русі-України та глибокий сум з приводу княжих міжусобиць, а мова твору жива й образна.

Учениця наголосила, що в нашому закладі шанують минуле та плекають майбутнє, а для того, щоб об’єднати всіх однією ідеєю, було прийнято рішення про запровадження символіки: створено герб, прапор, емблему ліцею, які презентувала під час виступу. У клятві ліцеїста зазначено, що  «ми, діти Кременецької землі, нащадки славних героїв України, обіцяємо бути гідними слави Волинського краю, вірними святій пам’яті загиблих за волю рідної землі, жити, учитися й працювати на користь українському народові». Учні гордо виконують гімн ліцею (слова та музика Надії  Форсюк), у якому такі рядки:

Ліцеїст – звучить це гордо!

Святий Нестор, помагай

Нам прославить рідну землю,

Серцю милий отчий край!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.