Новини

Мандрівка Волинню

Надворі літо, час для подорожей. Ось і учні 5-А класу 13 червня  побували на надзвичайно цікавій, насиченій і пізнавальній екскурсії. Розпочалася вона із «Тунелю кохання», що знаходиться в містечку Клєвань. Дивовижний витвір природи не залишив нікого байдужим. Згодом діти відвідали культурно-археологічний центр «Пересопниця», який містить археологічний музей, музей української Першокниги Пересопницького Євангелія, музей-скансен Княже місто ХІІ ст.” (археоград та археопарк). Діти мали змогу одягнути обладунки воїнів, побачити першодруки Єванглій, оглянути панську садибу.

Наступною зупинкою подорожі стало місто Луцьк. Діти із задоволенням ознайомилися із замком Любарта. Учні оглянули експозицію єдиного в Україні  «Музею дзвонів». Тут зібрано колекцію дзвонів XVII – поч. ХХ ст. Між найстарішим  і наймолодшим експонатом  пролягла відстань у понад 345 років. Надзвичайно зраділи діти, побачивши дзвін с.Підлісці Кременецького району. Побували в «Музеї книги», де познайомилися із стародруками, найстарішому з яких 366 років.  Це Службове Євангеліє,  видане у Львові 1644 року.

Та найбільше захоплення викликав у дітей музей “Технології минулого”. У рамках експозиції демонструвалися забуті технології античності, середньовічні машини, механізми Леонардо да Вінчі, військова інженерія. Кожна дитина змогла не тільки дізнатися принцип роботи механізмів, але й випробувати їх у дії. Діти ніби поринули в далекий світ, відкриваючи для себе те невідоме і, можливо, вже й призабуте, але таке цікаве і дивовижне.

Після подорожі в минуле не менш зворушливою стала мандрівка в майбутнє за допомогою академії пізнання та розвитку «Робологікум». Цей  унікального майданчик дав змогу дітям  поринути у світ сучасних технологій, робототехніки, дронотехніки, довідатися про найцікавіші винаходи людства та перевірити на практиці різноманітні цікавинки науки й техніки. У «Робологікумі»  очі дітей світилися радістю і бажанням пізнавати. Учні побачили радіокеровані моделі роботів та змогли взяти участь у змаганнях з робо-футболу, робо-боксу, робо-гонках та танкових боях. Неймовірні досліди, зразки «вічних двигунів», 3D пазли, інтерактивні винаходи та багато-багато цікавого – усе це викликало в дітей хвилю емоцій, недарма ж цей розважальний комплекс, де знаходиться майданчик «Робологікум», називаєть Адреналін Сіті. В академії працює 10 кафедр: музична, архітектури та дизайну, світло-оптична, фізико-хімічна, військова, медична, дронотехніки, робототехніки, геймінгу, історії технічного прогресу, фізики та механіки. Простір «Робологікуму» організовано так, що кожна дитина  змогла тут провести час цікаво, всі представлені в центрі експонатичіпали руками, проводили експеременти, досліжували і раділи кожному своєму відкриттю..

 Завершили подорож у музеї технічного прогресу  – єдиному в Україні, де зібрано понад 1000 експонатів.Тут представлений хронограф з ілюстраціями та зразками найважливіших винаходів людства. Значну увагу акцентовано на періоді інтенсивного розвитку радіотехніки, фото- та відеоприладдя, комунікаційних систем, годинників тощо.

 Подорож завершилася. Та найбільшу радість викликає те, що діти бажають туди повернутися ще раз, а це означає, що вони хочуть пізнавати, досліджувати і експерементувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.