Новини

Ми всі Шевченкового роду

Ми всі Шевченкового роду,

Усі нащадки ми твої.

І буде правда, і свобода,

І буде жити ця природа,

І будуть люди на землі…

         Кріпак, самоук, геніальний поет, професор графіки Петербурзької академії мистецтв, мислитель, патріот, інтелігент із душею вселюдського милосердя… І все це – Тарас Григорович Шевченко.

Із метою гідного вшанування Кобзаря у Волинському ліцеї імені Нестора Літописця проведено Шевченківські дні.

П’ятикласники стали учасниками  віртуальної екскурсії «Край, де народився Геній». Школярі побували в місцях, пов’язаних з іменем поета та його творчістю: у селі Моринці, колишній Кирилівці (нині Шевченкове), Літньому саду в Петербурзі, на Тарасовій горі в Каневі. Поринули в далеке минуле, коли митець зростав, боровся, мріяв… Під час художнього вернісажу «Тече вода в синє море…» декламували улюблені вірші Кобзаря, які вже багато років захоплюють своєю силою й народною мудрістю. Підготували виставку ілюстрацій до поетичних творів  письменника.

Про матір Шевченка ми знаємо досить мало. Для школярів 5-11 класів учні 7-А провели  інформаційну годину «Тарасова мати: невідома доля». Ліцеїсти  більше дізналися про те, якою була жінка, що народила генія України, про безрадісне життя сільської кріпачки, яка тяжко працювала й померла, не доживши до сорока літ.

Багатогранність Шевченка особлива. Природа щедро наділила поета  талантом художника, його поезія покладена на музику, яка звучить зі сцен різних країн світу. Для учнів 9 класу проведено літературну конференцію «Грані Шевченкового таланту», під час якої ведучі (Стрижак Інна та Прокопишин Катерина) наголосили, що Тарас Григорович – символ духовного життя нації, освічений чоловік, тонкий знавець світової культури. Цікавими та пізнавальними були такі дослідження: «У Шевченкове, і Будище, і в Моринці врочисто, мов до храму, увійди…» (Конопацька Юлія), «Шевченко і пісня» (Галатович Вікторія),  «Проза і драматургія» (Магера Карина), «Заповіт» Кобзаря» (Прокопишин Катерина).

Під час мистецького вернісажу «Шевченко – художник» восьмикласники переглянули відеофільм про письменника та картини Тараса Григоровича, дізналися про його навчання в Петербурзькій академії мистецтв.

Учні 5, 8 класів побували на культурно-освітній шоу-програмі «Тарасові таємниці»  (візуальне пісочне шоу) від Оксани Мергут, яке відбулося в районному будинку культури. Даний проєкт – це незвіданий світ Т.Г.Шевченка, світогляд його душі, почуттів, любові до України. Діти мали можливість поринути в таємничий світ Великого Кобзаря за допомогою пісочної анімації та звуку. Крім цього, переглянули  документальний фільм  кіностудії «Кремінь» «Кобзар на Кременеччині».

Минають роки, змінюються покоління, але слово Тараса Шевченка – живе і вічне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.