Новини

Парламентські слухання

         

На виконання  постанови Верховної Ради України від 05.02.2019 року визначено тематику проведення парламентських слухань стосовно завдань освіти і науки  у збалансованому розвитку людського капіталу в Україні.

          У середу, 10 квітня, в залі для пленарних засідань Верховної Ради України відбулися парламентські слухання на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки». Модераторами заходу виступили перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко та заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд. З-поміж основних доповідачів – Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський. В обговоренні взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, представники Національних галузевих академій, Федерації роботодавців України, Державної служби зайнятості, закладів освіти та наукових установ, роботодавців, громадських освітянських і студентських організацій.

          Виступаючі відзначали актуальність і важливість питання збереження та розвитку людського капіталу як стратегічного ресурсу та основного фактору економічного зростання, який би забезпечив збалансований розвиток України, економічний прорив та довгострокові конкурентні переваги.

          Учасники засідання говорили про необхідність: збільшення фінансування сфери освіти; покращення доступності навчання, зокрема, для дорослих; розвитку інклюзивності і гендерної рівності; реформи професійно-технічної освіти; стимулювання розвитку ринку праці; гармонізації розвитку економіки і людського капіталу; створення молодіжної інфраструктури на місцях; покращення профорієнтації; розвитку мережі дошкільної та шкільної освіти; забезпечення освіти з прав людини; популяризації робочої освіти.

          У парламентських слуханнях приймали участь члени Асоціації керівників шкіл України, делегації освітян областей, серед них і директор Волинського ліцею імені Нестора Літописця В.І.Мишко, який втретє приймав участь у такому заході. Поталанило у будівлі парламенту зустрітися  з  екс-міністром освіти і науки України, ректором Національного університету біоресурсів та природокористування, доктором педагогічних наук, професором, академіком  Станіславом  Ніколаєнко  та вручити йому  значок нашого закладу освіти,  плідно обмінятися думками із президентом Національної академії педагогічних наук України Василем Кременем, зблизька  почути Міністра освіти і науки України Лілію Гриневич у питаннях розвитку Нової української школи, вдосконаленню законодавства у сфері освіти.

Згідно з підготовленим Комітетом з питань науки і освіти Верховної Ради України проектом Резолюції за підсумками парламентських слухань, вироблено конкретні рекомендації Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, профільним Міністерствам, силовим структурам, Національній академії наук України, місцевій владі, керівникам навчальних закладів у сфері дошкільної, повної загальної середньої та вищої освіти, а також освіти дорослих і позашкільної освіти. Окремими пунктами в Резолюцію внесено питання: забезпечення ефективного використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій у сфері освіти і науки; забезпечення якісним харчуванням у закладах освіти; подолання дисбалансу між підготовкою кваліфікованих робітників і фахівців з вищою освітою та потребами ринку праці; ключові проблеми у сфері науки та інноваційної діяльності.

         Закриваючи засідання, заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд наголосила на важливості проведеної дискусії і необхідності більше часу відводити на виступи представників з народу, а не влади, тому, що більше двадцяти осіб, учасників слухань, що були записані до обговорення проблеми  не змогли виступити із трибуни парламенту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.