Новини

Шевченко – наш. Він для усіх століть

Кобзарю! Знов до тебе я приходжу,
бо ти для мене совість і закон

Л.Костенко

Тарас Шевченко – символ чесності, правди, великої шани до людини. Уся творчість Великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Його вірші, пісні, полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю українського люду були думами і боротьбою мільйонів.

У цю весняну пору починає Україна день новий із Тарасовим іменем. З метою гідного вшанування Кобзаря у Волинському ліцеї імені Нестора Літописця проведено Шевченківські дні. Заходи проходили під гаслом «Ми чуємо Тебе, Кобзарю, крізь століття!»

5 березня для учнів 5-11 класів в актовому залі проведено літературно-музичну композицію «Шевченко – наш. Він для усіх століть», яка присвячена 205 річниці від дня народження Великого Кобзаря. Ведучі пригадали про життєвий і творчий шлях письменника та художника, наголосили, що твори Тараса Григоровича актуальні й у ХХІ столітті, закликали глядачів читати і черпати мудрість з перлин поетичної творчості. Школярі декламували вірші, виконували пісні на слова Т.Шевченка.

Для п’ятикласників – віртуальна подорож «У тім краю земля до неба горнеться, а в росах світяться Тарасові сліди…» та фестиваль Шевченкової поезії, які проведено 6 березня. Діти перегорнули сторінки життєвого шляху Кобзаря, читали вірші, презентували ілюстрації до творів.

Для 9 класів відбулася літературна година «Т.Шевченко і Кременеччина», школярі переглянули фільм, який створений педагогами та учнями нашого ліцею, про перебування Кобзаря у Вишнівці, Почаєві та Кременці.

Актуальність Шевченка не в тому, що він порушив великі й вічні питання або дав відповідь на них. Поетові думи, болі і страждання, надії і сподівання, хвилини радості і тривоги лягли рядками на папір в поетичній збірці, назва якій «Кобзар». Кожне покоління має самостійно шукати відповіді на питання, які поставлені часом. І сьогодні ми звертаємося до Т.Шевченка:

Живи, поете, в бронзі і в граніті,

Живи, поете, в пам’яті людській,

Живи в піснях, живи у «Заповіті»,

У слові праведнім, у славі віковій!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.