Новини

Творча зустріч Віктора Морозова з учнями інтернатного закладу

23 вересня в Кременецькій школі-інтернаті відбулася чергова зустріч із одним із найвідоміших співаків та композиторів – Віктором Морозовим. Попередні були короткотривалі, коли п. Віктор приїжджав у  школу з цінними подарунками – книгами своїх друзів та власними  перекладами, що поповнили шкільну бібліотеку. Сьогоднішня зустріч – це творча майстерня автора,  цікаве спілкування з людиною енциклопедичних знань,  надзвичайно талановитим нашим земляком. Завдяки своєрідному голосу та вправному володінню гітарою, він завоював особливу популярність як на Україні, так і далеко за її межами.

Віктор Морозов розповів про своє життя, відзначивши, що ще з дитинства плекав любов до музики, а коли поїхав учитися в університет до Львова, там  створив першу  вокально-інструментальну групу “Арніка”. У студентські роки Віктор познайомився з Володимиром Івасюком, Назарієм Яремчуком, Оксаною Білозір та багатьма іншими цікавими людьми. Творчу діяльність продовжував  у всім відомій  «Смерічці»  та театрі-студії «Не журись».

Творча зустріч  розпочалася жартівливою піснею “Капелюх”.

У цей день сюрпризом для  Віктора Морозова  був прихід Василя Жданкіна, знаного в Україні музиканта-кобзаря, адже 27 років тому, коли відбувався пісенний фестиваль “Червона рута” у  Чернівцях,  саме там двоє кременчан  – Віктор Морозов і Василь Жданкін – разом із киянином Едуардом Драчем вперше публічно заспівали Гімн України. Це був у радянську епоху  подвиг.  На прохання В. Підгурського, режисера-оператора нашого краю, разом із учнями та вчителями метри виконали Державний Гімн.

Ми прослухали багато пісень, кожна з яких мала свою історію написання. Найбільше всім сподобалися твори “Спитай” та “Треба встати і вийти”. У репертуарі Віктора є багато жартівливих пісень, зокрема: “Метелик” , “Напучування сільського вчителя” та “Львівське пиво”.

Присутніх схвилювали пісні на слова  Кості Москальця : “Зірка ясна”, “Армія світла” та “Приїхали з-за Дунаю”.

Цікавою була розповідь В. Морозова про те, що в період Майдану він був у США, але всім серцем підтримував українців. Саме там він писав музику на слова Андрія Панчишина,  які   присвячені Революції гідності. А ще композитор виконав пісні “Бочка” і “Молитва –  твори  з майбутнього альбому «Реффолюція», куди увійде більше, ніж 25 композицій.

Усі ми знаємо, що Віктор Морозов не лише талановитий музикант, композитор,  поет,  але й відомий перекладач. Завдяки йому, багато сучасних творів зарубіжних письменників перекладено на українську мову.   Для учнів школи більш відомі  переклади  В.Морозова  про Гаррі  Поттера.  Пан Віктор повідомив, що зовсім скоро читачі познайомляться з   8-ою частиною цікавого бестселера. Більшість   творів нашого земляка  виходили у світ у видавництвах  «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» та львівському «Беркуті».

Ми любимо свою землю і рідний край, пишаємося мальовничою природою, цінуємо  каміння,  яке збереглося до нашого часу. Але найважливіше, що робить нас багатими, – це  люди… Люди, які виростають на цій землі, які своїм талантом і працею звеличують рідне місто…І ця велика вулиця в Кременці, яка називалася колись Широка, виносить, як  повновода ріка, у світ наші діаманти, що славлять Кременець, пам’ятають про нього. Віктор Морозов є кременецьким діаматом, який ніколи не забуває про рідне місто та його жителів. Надіємося, що це не остання зустріч. Живе слово спілкування, життєдайний блиск очей, надихаючий голос серця – що може бути кращим для молоді, яка будує нове життя, нову Україну?

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.