Новини

Відпочиваємо, розважаємося і вчимося…

Для дітей канікули – це період зміцнення здоров’я, нових знайомств та пригод. А ще – яскравих вражень, творчості, пізнання світу…

Цікаво провели перші тижні літнього відпочинку з 3 по 16 червня 2019 року в пришкільному оздоровчому мовному таборі з денним перебуванням «Соколя» 170 дітей 4-7 класів Волинського ліцею імені Нестора Літописця. Основна його мета – створити відповідне мовне середовище та умови для заохочення до вивчення іноземних мов.

У таборі працювало вісім загонів: «Кока-кола», «Шалені перці», «Вулкан», «Супер-клас», «Дружбани», «Невгамовні», «Форсаж», «Драйв», які мали свій девіз і речівку.

Лідери (так діти називали вожатих) вигадували різні забави, щоб кожен табірний день не був схожим на попередній. Традиційним і улюбленим заняттям учасників табору була ранкова зарядка, яку виконували під запальну веселу музику. Для розвитку мовленнєвих навичок учителі іноземних мов запропонували низку різних за типами, часом та спрямованістю завдань. Навчання відбувалося за кращими методиками, процес пізнання поєднувався із відпочинком. План роботи був насичений різноманітними заходами з урахуванням уподобань та віку дітей.

З метою популяризації німецької мови в літньому оздоровчому таборі «Соколя» вчитель німецької мови Плахтина Т.С. проводила заняття у формі ігрового спілкування. Учні 6-х класів працювали в групах, виконуючи завдання на повторення кольорів (до певного предмета дібрати колір, назвати свої улюблені кольори, порівняти назви кольорів німецькою та англійською мовами). Діти слухали вірш «Bunt», намагалися його відтворити, а потім змагалися, яка команда швидше викладе зміст поезії різнокольоровими смужками. Цікавим було завдання «Wer bin ich?»: ведучий прикріплював  картинку з тваринами учасникам так, що вони її  не бачили. За допомогою   запитань та відповідей інших дітей можна було дізнатися,  хто на ній зображений. Під час виконання цієї вправи відчувалася атмосфера взаємоповаги, мовний бар’єр зникав. Щоб пригадати лексичний матеріал, вивчений протягом року, учням була запропонована вправа «Bilder». За описом ведучого учасники мали знайти картинку. Крім того, з дітьми проводилися бесіди про Німеччину, німецькі імена дівчаток та хлопчиків, працювали із запозиченими німецькими словами, схожою лексикою в українській та англійській мовах.

Вдалим та емоційним було заняття з учнями 7-Б класу, яке провів учитель німецької мови Карнаух В.П. Діти працювали з картками до тем «Цифри», «Тварини», «Свята» та «Іграшки», що дало змогу повторити лексику.

З 5-6 та 7-А класами проводила заходи Шеремета О.Л. Вихованці співали пісні-руханки німецькою мовою «Das ist grade, das ist schief», «Guten Tag! Hallo! Wie geht’s?», «Eins, zwei, Polizei!», за допомогою яких повторили прикметники-антоніми, частини тіла, цифри та привітання. Школярі із задоволенням виконували вправи з м’ячем («Розпитай мене», «Зіпсований телефон») і складали пазли-карти «Україна» та «Німеччина».

Висловлюємо щиру подяку волонтеру від Юґенд ім Ауслянд Едґару Мьоллєру за допомогу та активну участь у проведенні занять з німецької мови.

З метою популяризації англійської мови вчитель Мишко В. М. підготувала дуже цікаву вікторину «Ах, ця англійська!» Цей конкурс допоміг перевірити набуті знання і, можливо, отримати нові. Діти мали змогу відправитись у віртуальну подорож різними країнами, які вони обирали самостійно. Після перегляду презентацій слухачі ставили запитання,  обговорювали традиції та звичаї різних країн.

Літній кінотеатр запросив дітей до перегляду мультфільмів «The Cracow Dragon», «Little Red Riding Hood». Залишали зал вихованці в гарному настрої, із позитивними емоціями.

Учитель англійської мови Примак О.С. провела розважальний аукціон, на якому діти не лише грали вже відомі ігри, а й знайомилися з новими. Дуже припало до душі розучування пісень. Ще довго учні наспівували знайомі мелодії.

Учитель англійської мови Ковальчук Г.О. разом із дітьми створили презентації «Відомі місця США», «Відомі місця України», після чого була проведена бліц-вікторина «Україна-Америка».

Перебування в мовному таборі було доступним для багатьох охочих, незалежно від рівня володіння іноземною. Учні використовували мову як інструмент і мали можливість відчути, наскільки вона важлива й гнучка. Та найголовніше – заняття показали дітям, що вивчення мови – це легко й просто.

Перегляд короткометражних пізнавальних відеофільмів про шкідливість Інтернету, відносини між людьми, повагу та взаємодопомогу чергувався з розважальними іграми, змаганнями з різних видів спорту та стрибками на батуті. Бесіди на патріотичну тематику супроводжувалися виконанням пісень. Найбільше позитивних емоцій дітям принесли табірна гра «Чемпіон за одну хвилину» та змагання з туристичної техніки «Екстрім».

Кожен день завершувався підбиттям підсумків і визначенням загонів-переможців, які отримували солодкі призи. Аби трохи підняти настрій тим, хто програвав, наставники пригощали їх солодкою ватою та попкорном. Табірна зміна завершилася врученням подарунків, яких діти чекали з нетерпінням.

За ці короткі 14 днів усі учасники табору засмагли, відпочили, оздоровилися, здружилися, поглибили знання іноземних мов та отримали масу незабутніх вражень. Вони зрозуміли, що сама людина не може досягнути того, що можливо зробити тільки в команді зі своїми друзями, однодумцями. Сумно було прощатися… Діти вдячні організаторам, лідерам, вихователям, наставникам, поварам та медсестрі за змістовний та активний відпочинок. Усі вихованці виявили бажання продовжити табірну зміну на наступний рік.

Педагогічний та учнівський колективи ліцею висловлюють щиру подяку ЄХБ «Благовіщення», корпорації «Братерство без кордонів» та особисто пану Циганюку Полікарпу Івановичу і його команді лідерів за допомогу в організації та проведенні табірної зміни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.