Медична служба

Кір та його профілактика

Кір — це гостре вірусне захворювання з групи дихальних інфекцій, що супроводжується інтоксикацією, гарячкою, запаленням верхніх дихальних шляхів, кон’юктивітом, специфічною енантемою і макуло-папульозним висипанням.
Єдиним джерелом інфекції є хвора людина — з останніх днів інкубаційного періоду (тобто, коли проявів хвороби ще «не видно») і до 5-го (іноді 9-10-го) дня після з’явлення висипання. Найбільша заразливість припадає на період перед його появою.

sanitarnuy_buleten14

Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Найбільшу небезпеку вона становить для осіб з послабленим імунітетом. Помічено, що наразі хвороба вражає в основному дітей старшого віку і дорослих, дитяча захворюваність на кір внаслідок застосування високоефективної вакцини істотно знизилась.
Симптоми захворювання схожі на застуду, і починається воно гостро: температура тіла підвищується до 38-39°С, з’являється нежить, кашель, чхання, головний біль, набряки обличчя, можуть розвинутись кон’юктивіт та світлобоязнь. Приблизно на 3-4-й день стан хворого погіршується, температура тіла підвищується до 40°С, посилюються катаральні явища, симптоми інтоксикації; за вухами з’являється висипання, яке протягом доби поширюється на обличчя, шию і верхню частину грудей, наступного дня — на тулуб і верхні кінцівки, а ще через день — на нижні кінцівки. Після цього жар спадає і висипання стає коричневим, у місцях його концентрації спостерігається лущення шкіри.    Детальніше…

 

Методи діагностики туберкульозу у дітей 

imgpreview

 Туберкульоз – серйозне інфекційне захворювання. Щоб розібратися, чи можна виявити дане захворювання на ранніх стадіях у дітей, потрібно серйозно підійти до вирішення наступних моментів: визначити причини виникнення, вогнища поширення, запобіжні заходи, види та способи лікування.

Це захворювання викликане мікобактеріями туберкульозу, характеризується розвитком легеневої алергії, призводить до специфічних утворень в різних органах і тканинах. Зазвичай вражає легені, але також зачіпає і інші тканини. Застаріла назва туберкульозу легенів – сухоти (від слова чахнути). У Росії поширеність даного захворювання 50 на 100 тисяч. Захворюваність серед дітей за останні 2 роки зросла на 26%. У 1884 році це захворювання було вивчено Робертом Кохом. Він відкрив збудника туберкульозу, якого назвали бацила Коха. В даний час фтизіатри (лікар, що лікує туберкульозних хворих) застосовують термін МТБ (мікобактерія туберкульозу). Методи діагностики туберкульозу у дітей повинні проводитися за рекомендаціями лікаря.      Детальніше…

Грип та ГРВІ: лікування та профілактика

1857349625

1. Що таке грип і ГРВІ 

Грип — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке викликається вірусом грипу.

У побуті грипом часто називають будь-яку застуду, що не є вірно, тому що, окрім власне вірусу грипу, схожі симптоми можуть бути викликані багатьма іншими (аденовіруси, риновіруси, респіраторно-синцитіальні віруси і т.і.).

Симптоми, які викликаються цими збудниками, дуже схожі. Тому вірусні захворювання дихальної системи були об’єднані в групу ГРВІ — гострих респіраторних вірусних інфекцій. З цієї ж причини точно встановити, який саме збудник став причиною конкретного випадку хвороби, опираючись лише на дані огляду хворого, неможливо.

Точно визначити збудника і поставити діагноз «грип» можна тільки використовуючи лабораторні методи діагностики, які, на жаль, не завжди доступні лікарю.

Також захворювання дихальних шляхів можуть бути викликані бактеріями (стрептококами, гемофільною паличкою, стафілококами та іншими). При цьому картина захворювання дещо відрізняється від вірусної, і при уважному розпитуванні і ретельному обстеженні можна, якщо не встановити точно, то припустити, що даний випадок викликаний бактеріальною, а не вірусної, інфекцією. Звичайно ж, остаточно визначитися з збудником можна, знову ж таки лише після лабораторної діагностики.    Детальніше…

“Безпека на дорозі –це  безпека життя”

     Життя людини має дуже велику цінність. А безпека на дорозі – це і є, насамперед, безпека життя. 

prav_ukr2(2)

    Часто діти потрапляють в ДТП із-за того, що під час переходу вулиці розмовляють по мобільному телефону або ж слухають в навушниках музику, оскільки у цей час розсіюється їхня увага та вони не у змозі контролювати ситуацію на дорозі.  

     Автотранспорт вулицями рухається з великою швидкістю. Ситуація може змінюватись блискавично, і тому під час переходу вулиці необхідно постійно і уважно за нею спостерігати. Переважаюча кількість нещасних випадків з пішоходами, пасажирами трапляється саме тоді, коли вони поспішають, хвилюються, біжать. Вулиця оманлива: в цю хвилину немає жодного транспортного засобу, а через секунду він може непомітно виїхати з провулку чи з-за повороту. Перехід вулиці – це лише 10-20 секунд, і тому варто на цей час припинити розмови й уважно спостерігати за дорогою. Переходити дорогу треба тільки в місцях спеціально відведених для цього – це є пішохідні переходи (у тому числі підземні і надземні).     Детальніше… 

СНІД-презентація

Міфи та реальність про ВІЛ-інфекцію/СНІД 

         Хвороба з назвою СНІД прогресує щороку та забирає життя мільйонів людей. Для СНІДу не існує перешкод, він однаково вражає чоловіків, жінок і дітей. На планеті 40 мільйонів людей на сьогоднішній день інфіковані ВІЛ. Хвороба СНІД викликається ВІЛ – вірусом імунодефіциту людини. Інфікованих людей називають ВІЛ-позитивні. Проте лише кінцева стадія хвороби називається СНІД – Синдром набутого імунодефіциту людини.

Дуже важливо знати, як передається ВІЛ, і, як від нього захиститися.    Детальніше…

Back to top button