Новини

Першокласники та сніговик

Сніговик – один з найулюбленіших символів зимових свят та розваг. І хоч цьогорічна зима не дуже тішить нас своїм білим снігом, та першокласники на групі подовженого дня з вихователем Дячук Ніною Олексіївною доклали трішки зусиль і створили цих водночас кумедних та милих героїв своїми руками. Діти навчилися виготовляти з ниток шапки для поробки сніговика та з використаних трубок від паперових рушників його тіло та намалювали очі, ніс, посмішку та шарф. Також учні складали пазли  зимових героїв та  кульки з виразами, розмальовували за цифрами, виконували аплікацію за шаблонами, слухали оповідання та записували слова.  Діти одягали кумедні окуляри з сніговиком та ліпили  з снігу.

В багатьох країнах 18 січня святкують Всесвітній день сніговика.  Існує легенда  про те, що сніговики – це янголи, а сніг – дар з неба. І наші улюблені зимові герої ніби здатні передати Богові прохання людей. Тому, коли зі снігу ліпили маленького сніговика, йому шепотіли свої сокровенні бажання.

Ідея цього свята спала на думку колекціонеру Корнеліусу Гретцю з Німеччини. Ще у юнацькому віці він розпочав збирати зображення сніговиків, а в 2008 році зі своєю колекцією з понад трьома тисячами експонатів увійшов до книги рекордів Гіннеса.

Наші предки вірили, що зимовими природними яви­щами (туманами, снігами, хуртовинами) ке­рують духи жіночої статі. Тому, щоб виявити свою повагу до них, ліпили снігових баб.

У Європі сніговиків завжди ліпили поруч із будинками,  прикрашали гірляндами і домашнім начинням, одягали в шарфи, а в руки ставили гіллясті віники. Перевернуте відро на голові символізувало достаток у домі.

Чи можна уявити зиму без сніговика? Звісно, ні! Це ж головний символ цієї пори року. Адже  всі діти так люблять зимові розваги, а особливо створювати дивовижних зимових жителів, вкладаючи у свій витвір мистецтва всю душу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button