Новини

«Україна соборна. Разом до Перемоги!»

День Соборності України — свято, яке має особливе історичне значення. Століттями розірваний український народ об’єднався на своїй землі заради створення єдиної держави.

День Соборності України – основа, на якій тримається сучасна країна, її цілісність і незалежність. Дата має невелику історію, але особливо важлива під час масштабного вторгнення росії і спроби розірвати нашу країну на частини.

День Соборності України щороку відзначають 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Здійснились віковічні мрії, якими  жили і за які вмирали кращі сини України.

Цього дня також згадують подію, яка відбулась рівно на рік раніше — 22 січня 1918 р. був прийнятий IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Вперше День Соборності українці відзначили 22 січня 1939 року у місті Хуст, яке входило на той час до автономної республіці Чехо-Словаччини. Тоді українці, які з’їхалися з різних місць до столиці Карпатської України, влаштували 30-тисячну маніфестацію під синьо-жовтими прапорами. 

А вже 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки між Львовом і Києвом було створено “живий ланцюг”. Мільйони людей взялися за руки, щоб продемонструвати єдність та прагнення до свободи. Ця акція вважається однією з найбільших у світовій історії. Відтоді в Україні неодноразово створювалися ”живі ланцюги” як символ єдності та стійкості українського народу.

У 2023 році Україна змушена вкотре боротися за власний суверенітет та незалежність через повномасштабну війну, яку росія влаштувала 24 лютого 2022 року з метою вкотре захопити українські землі. У 2014 році держава-терорист окупувала Крим, частину Донецької та Луганської областей. Завдяки героїчності, незламності та стійкості українського народу ми продовжуємо боротися з ворогом та йти до перемоги.

Свою любов, повагу і пошану
ЗАХИСНИКАМ КРАЇНИ віддаю!
Молюсь за них, складаю щиру шану,
І зичу міцності й сміливості в строю.
Низький уклін Героям України,
Що захищають нас від ворогів.
І кожному, хто на війні загинув.
Їм світла пам’ять й слава навіки!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button